Loading

1978 Aralık ayında Almanya’da doğan Banu, 2001 yılında Mersin Üniv. Tiyatro bölümünü bitirdi. Adana Devlet Tiyatrosu’nda başlayan oyunculuk serüveni, Semaver Kumpanya’da  yıllarca devam etti. En son Tiyatro İstanbul’da İsim, Şehir, Hayvan oyununda yer aldı.

       2016’dan bu yana bir yayınevi işbirliği ile yönettiği tek kişilik masalları (Dev Şalgam, Nandinin Oyunu, Altın Balık…) Masal Meddahlık üslubu ile Türkiye’nin 44 şehrinde turne yaptı ve yapmaya devam etmektedir.  Yayınevinin tüm masallarının seslendirmesini yapmaktadır.

       2018’de, “Fareli Köyün Klarnetçisi’” masalından uyarladığı “Fareli Köyün Trompetçisi” oyununu sahnelemektedir.

 “Tavşancan ve Faresu” kitabının oyununu sahnelemeye başlamıştır.

       Pek çok reklam, dizi ve sinema filminde oynadı.

       SUSAN BATSON, DENİZ ERDEM, MİCHAEL CHEKHOV oyunculuk atölyelerine katılmıştır.

      Çağdaş Drama Derneği üyesi olup gönüllü olarak Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği üyeleriyle çalışmıştır.

2002’den bu yana çeşitli okul ve derneklerde Yaratıcı Drama dersi verip 30’a yakın çocuk oyunu sahnelemiştir. Oyun yazmış ve yönetmiştir.

       2008’den bu yana Duru Tiyatro’da çocuk birimleri sorumlusudur. 2010 yılında, Duru Tiyatro işbirliği ile başlattığı projesi Sihirli Hareketler ne mutlu ki,  BANU ÇİÇEK SANAT EĞLENCE olarak devam etmektedir. 

        BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ kapsamında, GENÇART günlerinde liselilerle başladığı TİYATRO VE OYUNCULUK ATÖLYESİ her yıl devam etmektedir.

Evlidir ve Ali adında bir çocuk annesidir.

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?
Registration is disabled.

Want to Login?

Forgot Password?