Loading
Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

TATLI RÜYALAR – KUKLA SHOW / TİYATRO OYUNU

Mayıs 4/14:00 - 14:50 Fenerium Düşyeri 35TL

İnan Ambarkütük’ün anonim bir Alman masalından sahneye uyarladığı ve yönettiği “Tatlı Rüyalar” oyununun konusu şöyle: Uyku Ülkesinin padişahı Sultan Horhor, kötü rüyalar gördüğünden uyumaktan korkan biricik kızı Uykucuk Sultan’ın derdine derman bulmak için, Kaf Dağı’na kadar gitmeye kararlıdır. Efsanevi Kaf Dağı’nda aradığı yine efsanevi bir masal kahramanı olan Kabus Yiyendir. Sultan Horhor bir padişahtır, fakat daha da önemlisi bir babadır. Kızı için çıktığı tehlikeli yolculukta birbirinden ilginç ve eğlenceli karakterle karşılaşır.

Oyun kuklalarla sahneleniyor. Uyku Ülkesi tamamen yastıklardan oluşan ve sürprizlerle dolu bir dekorla tasvir ediliyor. Birbiri ardına çocukların karşısına çıkan yirmiye yakın kukla, oyunu baştan sona heyecan ve merakla izletiyor. Oyuncular kuklalarla oynarken kendilerini saklamak için uğraşmıyorlar. Onlar aynı çocukların oyuncak bebekleriyle veya arabalarıyla oynadığı gibi birbirinden güzel kuklalarla oynuyorlar. Oyun bu şekliyle çocukların dünyasına bir adım daha yaklaşıyor.

Oyuna özel yazılmış ve bestelenmiş müzikler de oyuna ayrı bir lezzet katıyor. Usta oyuncu Toygun Ateş, oynattığı kuklası Padişah Horhor ‘la birlikte baştan sona sahneden inmiyor. Zaman zaman seyircilerle konuşup çeşitli düğüm noktalarında fikirlerini alarak onları da oyuna dahil ediyor. Çocuklar sahneye sözleriyle dokunuyor.

Detaylar

Tarih:
Mayıs 4
Saat:
14:00 - 14:50
Ücret:
35TL
Etkinlik Kategori:
Website:
http://www.biletix.com/etkinlik/YYS09/ISTANBUL/tr

Organizatör

Fenerbahçe Düşyeri
Telefon:
0216 700 10 83
Eposta:
iletisim@fenerbahcedusyeri.com
Web Site:
www.fenerbahcedusyeri.com

Mekan

Fenerium Düşyeri
Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi Maraton Fenerium Mağazası Alt Katı
İstanbul, Türkiye
+ Google Haritalar
Telefon:
0216 700 10 83
Website:
fenerbahcedusyeri.com

TATLI RÜYALAR – KUKLA SHOW / TİYATRO OYUNU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?
Registration is disabled.

Want to Login?

Forgot Password?