Loading

1977 Çorum/Sungurlu doğumlu. Kabataş Erkek Lisesi’ni bitirdikten sonra Uludağ Üniversitesi İ.İ.B.F. İktisat Bölümü’ne girdi. Üniversitenin tiyatro kulübünde 1997 yılında başladığı tiyatro eğitimine, mezun olduktan sonra İstanbul’da Zafer Diper, Şahika Tekant ve Özkan Schulze ile devam etti. Hakan Yavaş’tan clown eğitimi aldı. Çağdaş Drama Derneği’nde yaratıcı drama üzerine çalıştı. Bizim Tiyatro, Arama Tiyatrosu, Semaver Kumpanya, Büyülü Sahne adlı tiyatrolarda oyunculuk yaptı. Bunların dışında Bahtiyar Engin, Ali Sürmeli ve Erkan Can ile İstanbul Halk Tiyatrosu içinde oyunculuk çalışmaları yaptı.

Çağan Irmak’ın “Issız Adam” filminde, “Bir Türk Sihirbazlık Okulunda” ve Dersu Yavuz Altun’un yönettiği “Ayaz” adlı filmlerde rol aldı.

2009 yılında kurucusu olduğu Fabrika Sanat adlı tiyatro ile 2010-11 sezonundan itibaren yazdığı ve yönettiği 9 oyun için T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan destek aldı.

Yazdığı başka çocuk oyunları da var ve yazmaya devam ediyor.

2017 yılında Avrupa Birliği destekli Dezavantajlı Gruplara Destek programı kapsamında Üsküdar’da Roman vatandaşlarla 8 ay tiyatro çalıştı ve onlarla “Keşanlı Ali Destanı” oyununu sahneledi. Yine çocuklar için yazdığı radyo oyunları mevcuttur. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Sinema Genel Müdürlüğün’ndenBoyalı Civcivler” adlı çocuk sinema filmi senaryosu için destek kazandı. Çeşitli projelerde yazarlık, yönetmenlik, oyunculuk ve seslendirme yapmaya devam etmektedir. Evli ve bir çocuk sahibidir.

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?
Registration is disabled.

Want to Login?

Forgot Password?