Loading

BIG BUILDERS / K’NEX İLE STEM+A KURSU

Ekim ayında  başlayacak olan “Big Builders 1.dönem ” 8 etkinlikten (8 hafta) oluşmaktadır. (Programın tamamı 4 dönemden oluşmaktadır)

Oyun temelli programın birincil hedefi, yaratıcılığı ve bağımsız problem becerilerini geliştirmek.Bu program boyunca öğrencilerimiz onlara temin edeceğimiz özel K’NEX® kitlerle 3 boyutlu modeller inşa edecek, uygulamalı atölyelerimiz sayesinde, üst sınıflara geçtiklerinde görecekleri komplike konuları çok daha kolay anlayacaklar.

Atölyelerde yapılan uygulamalar onları üst sınıflara hazırlamakla kalmayacak, yaratıcılıklarını, iletişim yeteneklerini ve motor becerilerini geliştirecek. Yaratmayı daha çok sevecek, tek başlarına problem çözme konusunda kendilerine daha çok güvenecekler. Çevre, dünya, hayvanlar ve doğa hakkındaki bilgilerini artırıp, mühendislik terimleri ile tanışacaklar, basit fen ve matematik konularına giriş yapacaklar.

Detaylar ve Önemli Bilgiler

Big Builders Programında Neler Var?

Eğitmenlerimiz öğrencilerimizi basit matematik ve fen terimleriyle tanıştıracak. Çocuklar yapacağımız basit deneyler ve sonrasında inşa edecekleri modellerle merkezkaç kuvveti, yer çekimi, sürtünme gibi kavramları uygulamalı olarak öğrenecek. Sene boyunca devam eden programda değişik şekiller, mekân algısı ve hareketli/hareketsiz yapılar hakkında sohbet edeceğiz. Modellerimizden birçoğu hayvan ve doğa temalarını içerdiği için çocuklar basit biyoloji kavramları ve doğa olaylarıyla da tanışacak.

Big Builders Programının Diğer Kazanımları:

  • Dünya ve çevre farkındalığının artması
  • Bir topluluğun parçası olduğunu hissetme ve aidiyet duygusunun kuvvetlenmesi
  • Bağımsız ve yaratıcı düşünmenin gelişmesi
  • Kendi kendine yetebilme duygusunun ve problem çözebilme becerisinin gelişmesi
  • Takım çalışmasını, iş birliğini ve topluluk halinde eğlenebilmeyi öğrenme

 

e² Geç Mühendisler Hakkında

*e² Genç Mühendisler (e² Young Engineers) 2008 yılından bu yana 41 ülkede 120’den fazla bayi ile 4-15 yaş arası çocuklara fen bilimleri, teknoloji, mühendislik matematik ve sanatın temellerini eğlendirerek öğreten ve sevdiren global bir eğitim firmasıdır. e² Young Engineers tarafından geliştirilen  *STEM+A programları, e² eğitmenleri tarafından eğitim yılı boyunca uygulanmaktadır.

*STEM+A: Science, Technology, Engineering, Mathematics ve Art baş harflerini temsil eden ve 21.yüzyıl becerilerine hizmet eden bir eğitim sistemidir.
*e² = eğitim + eğlence

Tarihler

CUMARTESİ:

6 Ekim – 24 Kasım arası 8 hafta / Her Cumartesi / saat: 15:00 – 15:45 arası

Fiyatı

1 kur bedeli: 560. TL

Toplam 4 kur vardır.

Kontenjan

Sınıflar 8 kişiliktir. Program en az 6 kişi olduğunda açılır.

Seviye

4 – 6 yaş arası.Tüm anaokulu ve anasınıfı öğrencileri için uygundur.

1 Kur Bedeli: 560 TL

Bilgi ve Kayıt için formu doldurabilir veya

0216 700 10 83 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?
Registration is disabled.

Want to Login?

Forgot Password?