Loading

TİYATROCU OLACAK ÇOCUK

‘ Oyun Çıkarma Atölyesi ’ 

Drama hayatın provasıdır.

Oyun çıkarma atölyesini ; 6  – 10 yaş grubu çocuklar için planladık.

Banu Çiçek ile Ceyda Akel’in eğitmenliğinde gerçekleştirilecek olan bu atölyeyi, çocukların temel iletişim yolu olan oyunları kullanarak ve çocukların aktif katılımcı olabileceği şekilde düzenledik.

Oyun çıkarma atölyesinin amacı; çocuklarla birebir çalışan eğitmenin kalıcı bir öğrenme ortamı sağlayan oyunları kullanarak çocukların yaşantılarından getirdikleri ya da ihtiyaç duydukları konular üzerinden gidilerek kendi oyunlarını tasarlamalarını veya bir masalın içine dalıp masal kahramanlarının yaşantılarını oynamaları için ortam sağlamaktır.

Çocukların kendi tasarladıkları oyunu ebeveynlerine Düşyeri Sahne’de oynayacakları atölye çalışması; çocukların meslek seçimlerinde katkıda bulunacağı gibi sosyal yaşamlarında da birçok konuda farkındalıklarının artacağı kazanımlarla dolu bir süreci kapsayacaktır.

Çocukların arkadaşlarıyla bir arada sağlıklı iletişim kurabilmeleri ve çeşitli yeteneklerini geliştirmeleri için eğlenme motivasyonuyla hareket edecekleri bir faaliyet planladık.

Bu süreçte, yaşayarak öğrenme, birlikte takım olabilme, iş birliği yapabilme, analitik düşünebilme, iletişim kurabilme vb becerilerini geliştirebilmeleri için onlara kılavuzluk edeceğiz.

Çocukların bir tiyatro oyunu sahneleyebilmeleri için, ezberci ve kuralcı bir çalışma yerine, onların belirleyici olduğu yaratıcı drama metotlarından faydalanacağız.

Hedefleri kısaca; konuşma, dinleme becerilerini geliştirme, beden dilinin öğrenilmesini sağlama, yaratıcılığı, etik ve estetik değerleri geliştirme, empati kurabilme, kendine güven duyma, strateji geliştirebilme ve problem çözebilme, çeşitli durumlarla başa çıkabilme, kendini tanıma ve kendini ifade etmede özgüven kazanma olarak sayabiliriz.

Oyun insanın doğasında vardır. En güzel oyunları da çocukken oynarız. 6-11 yaş çocukların bir tiyatro oyunu içinde olmasını sağlamak için yine oyunlardan yararlanacağız. Çünkü en güzel ve akılcı öğrenme deneyerek öğrenmedir.

Bu atölyede çocukların gelişimlerini hedef alarak onların kendi hikayelerine yoldaşlık edeceğiz.

Detaylar ve Önemli Bilgiler

Cumartesi Grubu

1.Grup:

 • 12 Ekim / 25 Ocak arası her Cumartesi
 • Saat: 15:00 – 16:45 arası / 2 Ders
 • Seviye: 6-10 yaş grubu
 • Süre: 16 Hafta / 4 Ay
 • Kontenjan: 12 Çocuk
 • Fiyat: 400TL. (1 Aylık)

2.Grup:

 • 2 Kasım / 15 Şubat arası her Cumartesi
 • Saat: 10:00 – 11:45 arası / 2 Ders
 • Seviye: 6-10 yaş grubu
 • Süre: 16 Hafta / 4 Ay
 • Kontenjan: 12 Çocuk
 • Fiyat: 400TL. (1 Aylık)

Pazar Grubu

 • 3 Kasım / 16 Şubat arası her Pazar
 • Saat: 15:00 – 16:45 arası / 2 Ders
 • Seviye: 6-10 yaş grubu
 • Süre: 16 Hafta / 4 Ay
 • Kontenjan: 12 Çocuk
 • Fiyat : 400TL (1 Aylık)

Eğitmenin Dilinden

TİYATROCU OLACAK ÇOCUK

Oyun Çıkarma Atölyesi

Her çocuk özeldir. Hepsinin varlığı kendine özgü ve biriciktir. Her çocuğun hayal dünyası masmavi gökyüzü, yemyeşil ormanlar, engin denizler kadar zengindir. Biz bu zenginliklerle doğar, büyüdükçe unuturuz, kendimizi hayata kaptırıveririz. Hayal etmeyi, oyun oynamayı, yeni dünyalar keşfetmeyi bırakırız.

Bir çocuğun kendini keşfetmesinin, ifade edebilmesinin, çevresini görüp anlamasının, bağlar kurmasının ve o bağları empatiye dönüştürmesinin en güzel yolu oyun oynamaktır. Çünkü oyun, insanın doğasıdır.

Biz, Yaratıcı Drama ile oyunlar oynarken kendimizi fark eder, çevremize duyarlı oluruz. Denemenin, hata yapmanın tadına varır, birbirimize el uzatır ya da bir diğerimizin elinden tutarız. Ben olmayı, biz olmayı keşfeder, kendimize güvenir, empati yaparız. İletişim kabiliyetlerimizi, dil becerimizi, bedenimizi geliştiririz. Karşımıza bir problem çıktı mı, onu kolayca çözmeyi öğreniriz. Geçmişimizi anlar, bugünümüzü yaşar, geleceğimizi kurarız.

O zaman, madem bu kadar zenginiz, kolları sıvayalım ve hayal kurmayla başlayalım işe. Kendi hikayelerimizden oyunlar kuralım. Sahne bizim dünyamızsa, oyunlarımızı sahneye taşıyalım. Kendi kostümlerimizi, kendi makyajlarımızı, kendi dekorlarımızı oluşturalım. Seyirciyle buluşalım, onlara hikayemizi anlatalım. Hikayemize, keşfettiklerimize, kendimizde bulduklarımıza, bizimle dönüşen dünyalara onları da ortak edelim…

Onlara kendileri olabilecekleri, hayaller kurup gerçekleştirebilecekleri alanları yaratmak, keşfedeceğimiz yepyeni dünyalarda ellerinden tutmak üzere,

Oyunlarda buluşalım…

BANU ÇİÇEK   –  CEYDA AKEL


Tanıtım Video

İLETİŞİM

Bilgi ve Kayıt için formu doldurabilir veya

0216 700 10 83 ya da 0532 212 25 34 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?
Registration is disabled.

Want to Login?

Forgot Password?