Loading

BRICKS CHALLENGE / MOTORIZE LEGO İLE STEMA KURSU

Ekim ayında  başlayacak olan “Bricks Challenge 1.dönem ” 8 etkinlikten (8 hafta) oluşmaktadır. (Programın tamamı 4 dönemden oluşmaktadır)

Programımız ilgi çekici hikâyeler, deneyler ve motorize LEGO® modelleri kullanarak, ilkokul seviyesi çocuklarını, onlara ürkütücü gelebilen fen ve matematik, karmaşık gelebilecek mühendislik konuları ile tanıştırıyor.

Öğrencilerimiz işleyeceğimiz konunun kısa bir teorik anlatımı ve canlandırmasının ardından onlara temin edeceğimiz özel motorize LEGO® kitleri ile 3 boyutlu modeller inşa edecekler. Bu sırada hem çok eğlenecekler hem de konuyu uygulamalı olarak görecekleri için çok daha iyi anlayacaklar.

Atölyelerde yapılan uygulamalar onları üst sınıflara hazırlamakla kalmayacak, tek başlarına problem çözme konusunda kendilerine daha çok güvenecekler.

Bricks Challenge Programında Neler Var?

Programa katılan öğrencilerimiz birçok önemli ders konusunu hem teorik hem de pratik olarak işlemiş olacak.

Fen bilimleri ve teknoloji alanlarının en önemli isimlerinden Leonardo da Vinci, Isaac Newton ve Arşimed öğrencilerimizin program süresince tanıyacakları bilim insanlarından sadece birkaçı.

Sene boyunca işleyeceğimiz konulardan bazıları: merkezkaç kuvveti, merkezcil kuvvet, eylemsizlik kuvveti, kinetik enerji, potansiyel enerji, etki-tepki prensibi, kaldırma kuvveti, tork (dönme momenti), kaldıraç noktaları, yük dağılımı, kuvvet koruma ve açısal momentum.

Öğrencilerimiz aynı zamanda, modellerini oluşturmak için ihtiyaç duyacakları bilimsel hesaplamaları yapmalarını mümkün kılan basit matematiksel hesaplama yöntemlerini de öğrenecekler.

Bricks ChallengeProgramının Diğer Kazanımları:

  • Plan ve zaman yönetimi yapabilme
  • Bağımsız ve yaratıcı düşünmenin gelişmesi
  • Teknik mekanizmaları analiz edebilme becerisinin gelişmesi
  • Temel fizik yasaları ve doğa olayları hakkında genel bilgi edinme
  • Uzaysal algının gelişmesi
  • İletişim becerilerinin gelişmesi

e² Geç Mühendisler Hakkında
*e² Genç Mühendisler (e² Young Engineers) 2008 yılından bu yana 41 ülkede 120’den fazla bayi ile 4-15 yaş arası çocuklara fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematiğin temellerini eğlendirerek öğreten ve sevdiren global bir eğitim firmasıdır. e² Young Engineers tarafından geliştirilen  *STEM programları, e² eğitmenleri tarafından eğitim yılı boyunca anlaşmalı eğitim kurumlarında ve e² atölyelerinde uygulanıyor.

*STEM: Science, Technology, Engineering, Mathematics baş harflerini temsil eden ve 21.yüzyıl becerilerine hizmet eden bir eğitim sistemidir.
*e² = eğitim + eğlence

Detaylar ve Önemli Bilgiler

Kontenjan

Sınıflar 8 kişiliktir. Program en az 6 kişi olduğunda açılır.

Seviye

7-11 yaş. İlkokul seviyesi öğrenciler için uygundur.

Tarihler

HAFTA SONU:

6 Ekim – 24 Kasım arası 8 hafta / Her Cumartesi

Saat: 17:15 – 18:30 arası

HAFTA İÇİ: 

4 Ekim – 22 Kasım arası 8 hafta / Her Perşembe

Saat: 17:00 – 18:15

Fiyatı

1 kur bedeli: 680 TL

Toplam 4 kur bulunmaktadır.

1 Kur Bedeli: 680 TL

Bilgi ve Kayıt için formu doldurabilir veya

0216 700 10 83 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?
Registration is disabled.

Want to Login?

Forgot Password?